muzyka

Koncerty z udziałem chórów nadal na topie

Mimo tego, że wyłania się o wiele więcej bandów muzycznych, oraz w muzyce o wiele bardziej zauważalne są dodatki skomputeryzowane, zespoły chóralne cieszą się wciąż stałą renomą. Odnosi się to jednocześnie do zespołów wykwalifikowanych, ale też amatorskich. Jeśli wobec tego jako pomysłodawca danego koncertu zdecydowałeś się na współpracę z chórem, powinieneś mieć pojęcie, w jaki sposób usposobić się do jego występów.

Uzdrawiająca moc sztuki – jak rozwijanie umiejętności może wesprzeć psychikę dziecka?

Najmłodsi narażeni są dziś na szereg niebezpieczeństw. Ich także mogą trapić trudności natury psychologicznej. Są jednak rozwiązania, by im przeciwdziałać, na przykład wsparcie dziecka w odkrywaniu jego zdolności.

Książka vs film, czyli na czym opierają się polemiki wokół ekranizacji

Twórcy scenariuszy uwielbiają korzystać z mistrzowskich powieści (aczkolwiek w sumie nie tylko) układając tematykę filmów lub seriali. Często, kiedy dochodzi do ekranizacji jakiejkolwiek prozy, pojawia się zagadnienie dokładności przedstawienia. Problem niezwykle interesujący i obszerny, jaki animuje burzliwe polemiki. Esencją nie jest forma ani spójność poczynionych seriali. Najistotniejsze jest czy przekazują koncepcję powieściopisarza.

Subskrybuj RSS - muzyka