teatr

Fenomen na broadwayu

Teatry to w sporej mierze echo dawnych czasów. Teatry są coraz rzadziej wizytowane, na rzecz gier, telewizji, kin, czy innych mediów. W szczególności źle miały się przez dłuższy okres musicale. Nie były szczególnie atrakcyjne, a większość ludzi kojarzyło je co najwyżej z filmami Disneya. Sądzono też za rozrywkę przeznaczoną wyłącznie dla starych ludzi. Jednak w 2015 roku sytuacja się zmieniło.

Nierentowne placówki kulturalne – na czym można dziś oszczędzać?

Choć dziedzictwo kulturowe stanowi ogromnej wagi składową naszej natury, to szeroka grupa placówek kulturalnych boryka się w ostatnim czasie z trudnościami natury finansowej. Powodem są coraz wyższe ceny energii, jak i coraz mniejsze w dobie kryzysu skupianie się na aktywności z obszaru kultury. Jaka perspektywa maluje się przed sektorem kultury?

Drewniane domy na płótnie i na ekranie

Kto z nas widząc malowniczy krajobraz z domkiem z drewna nie marzył o tym, aby się do niego przenieść. Albo oglądając serial, jakiego bohater zamieszkuje w górach nie pomyślał: „ja również bym nie pogardził”. Motyw drewnianego domu od wieków był obecny w sztuce. W przeszłości obrazował głównie realia. Dzisiaj prędzej integruje się z odpoczynkiem, a czasem komfortem. Nawet nie zdajemy sobie sprawy w jaki sposób ten (teoretycznie nieznaczący) motyw oddziałuje na ludzką świadomość.

Subskrybuj RSS - teatr