sztuka

Uzdrawiająca moc sztuki – jak rozwijanie umiejętności może wesprzeć psychikę dziecka?

Najmłodsi narażeni są dziś na szereg niebezpieczeństw. Ich także mogą trapić trudności natury psychologicznej. Są jednak rozwiązania, by im przeciwdziałać, na przykład wsparcie dziecka w odkrywaniu jego zdolności.

Sztuka wykańczania wnętrz

W wielu współczesnych galeriach już samo zaaranżowanie można nazywać elementem artystycznym. Ściany ozdobne w interesujące motywy, ścianki działowe o niestandardowych fasonach, mozaika na parkiecie. Idzie pomyśleć, iż każdy szczegół został skonstruowany przez mistrza. Tylko kto pozwalałby przewiercać dzieło sztuki? Gdzie wobec tego tkwi zagadka? W doświadczonej ekipie wykończeniowej z właściwym ekwipunkiem. Niespodzianka? Już tłumaczę.

Książka vs film, czyli na czym opierają się polemiki wokół ekranizacji

Twórcy scenariuszy uwielbiają korzystać z mistrzowskich powieści (aczkolwiek w sumie nie tylko) układając tematykę filmów lub seriali. Często, kiedy dochodzi do ekranizacji jakiejkolwiek prozy, pojawia się zagadnienie dokładności przedstawienia. Problem niezwykle interesujący i obszerny, jaki animuje burzliwe polemiki. Esencją nie jest forma ani spójność poczynionych seriali. Najistotniejsze jest czy przekazują koncepcję powieściopisarza.

Artystyczne podróże w góry

Góry zawsze były zakątkiem chętnie nawiedzanym przez artystów. Dostojeństwo szczytów w każdej epoce identyfikowano z czymś nieosiągalnym. cywilizacjach rozmaite bóstwa posiadały tam swe lokum. Nadal w przeróżnych zakątkach świata jest możliwość odwiedzać miejsca kultu, które znajdują się na zboczach gór. Podobnie w naszej kulturze, pisarstwie i malarstwie, szczyty gór zajęły szczególne miejsce. Nic zatem nadzwyczajnego, iż współcześni twórcy także chętnie spędzają czas w górskich miejscowościach, takich jak Zieleniec. Co ich w tym kierunku ciągnie?

Żywioł spod pędzla

Jak ważna w istnieniu ludzi jest woda nie trzeba mówić. Zacząwszy od tego, iż tworzy ponad 50% wagi ciała, a skończywszy na tym, iż istota ludzka nie będzie funkcjonował bez niej więcej jak tydzień. Podług najświeższych rozważań była jedną spośród pierwotnych związków która utworzyła się po wielkim wybuchu i jest obecna w całej galaktyce. Frapuje od wieków, w takim razie nic dziwnego, iż uzyskała swe miejsce w sztuce. Jako co?

Programy telewizyjne o przemianach realizowanych przez kliniki medycyny estetycznej–czyli korygowanie urody przed widzami

Zabiegi upiększające nie są już tematem tabu. Dobitnym tego dowodem jest to, iż od wielu już lat ich realizacja oraz efekty relacjonowane są w programach TV. Uczestnikom gwarantują szansę na poprawę swojego wyglądu, a wykonującym je placówkom na nagłośnienie swojej działalności.

Beton architektoniczny w rękach artysty – praktyka i estetyka w jednym

Nowoczesna działalność artystyczna nie unika używania najrozmaitszych materiałów, zwłaszcza rzeźba. Eksponaty kreowane są niemalże ze wszystkiego i w różnych formach. Od klasycznych kamiennych bądź drewnianych płaskorzeźb, po metalowe aranżacje. Służąca człowiekowi od starożytności forma sztuki występuje we wszelkiej przestrzeni i często nie stanowi jedynie dzieła sztuki. W jakich miejscach w zwykłym życiu jesteśmy w stanie zauważyć sztukę, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy?

Subskrybuj RSS - sztuka