film

Rola lekarz – czego wymaga?

Jeśli myślisz o tym, w jaki sposób przygotowują się aktorzy do roli lekarza na wielkim ekranie, to musisz wiedzieć, iż kreacja owa jest czynnością zbliżoną, jak do każdej odmiennej postaci. Głównie, kwestią podstawową jest to, iż każdy z odtwórców powinien nauczyć się tekstu. Rzecz jasna, kiedy rozchodzi się o terminy medyczne, coś mogłoby nie być proste, kiedy chodzi o terminy z obrębu danej specjalizacji. Natomiast, zwykle do roli załączany jest komentarz, żeby aktor dowiedział się, w jaki sposób daną kwestię ma wypowiedzieć, aby odbiorca miał odczucie, że postać ma świadomość, o czym opowiada.

Projekcje o medycynie. Które z nich koniecznie musisz obejrzeć, a które nie są warte uwagi? Zobaczcie, co polecamy!

Zapewne wszyscy zgodnie przyznamy, że projekcje o lekarzach oraz intrygujących przypadkach medycznych potrafią niezwykle trzymać w napięciu oraz zaciekawić oglądającego do tego stopnia, że cały serial musi wręcz obejrzeć w w ciągu dnia! Wspomniane produkcje są szczególne także przez to, iż za ich pośrednictwem możemy od środka zobaczyć jak również docenić szczególnie niełatwą i przede wszystkim wymagającą pracę lekarzy, takich jak onkolog, neurolog, urolog, czy anestezjolog.

Hiszpańskie kino – dlaczego tak chętnie sięga do dramatu?

Każdy kraj ma swój sposób na kręcenie różnych gatunków filmowych. Specyfika, jaką się cechuje w dużej mierze zależy od kultury, ale też historii jaką ma za sobą dany naród. Od tego zależy również to do jakiego gatunku reżyserowie sięgają najchętniej oraz jaki jest efekt końcowy. W hiszpańskiej kinematografii prym zdaje się należy do dramatów i pozycji psychologicznych.

Inspiracje filmowe – z kanapy do Lublina

Inspirowane filmem podróże potrafią zaprowadzić w miejsca, które mimo powszechnej opinii przeciętności, potrafią zaskoczyć swoim urokiem. Takim miejscem okazał się być Lublin. Niepozorne zdawałoby się miasto wschodniej Polski jest miejscem, do którego zawędrowali tacy reżyserzy jak Andrzej Wajda, Wojciech Smarzowski czy Krzysztof Zanussi. Jak również zagraniczni jak John Daly czy Uri Barbash. Dlaczego wybrali akurat Lublin i co warto w nim zobaczyć?

 

Subskrybuj RSS - film