​Podróż z czworonogiem – w jaki sposób wybrać jedzenie na pobyt poza domem?

Wiele osób wyjeżdża ze swoimi pupilami. Zarządcy obiektów turystycznych są coraz bardziej otwarci na czworonogi, proponując im różnego typu ułatwienia. Udając się na wyjazd z czworonogiem, należy również zadbać o odpowiednią porcję jedzenia w tym czasie.

Podróż
Karmienie zwierzaka podczas podróżowania jest niezmiernie istotne. Preferowane ciastka dla psa niekoniecznie są trafionym pomysłem w trakcie wyjazdu. Zaznaczmy, że nasz pupil w żadnym wypadku nie może wyruszać w podróż z pustym żołądkiem. Posiłek nie może być jednakże podany tuż przed wyjazdem. W czasie jazdy nie jest zalecane podawanie czworonogowi jedzenia. Należy to uczynić w trakcie postoju, umożliwiając pupilowi moment odpoczynku.

Sprawdź: przepisy na psie ciastka.

​W jaki sposób karmić pupila na wyjeździe
Właściciele psów często rozmyślają, czy forma żywienia podczas wyjazdu powinna bardzo różnić się od tej codziennej. Jakiekolwiek radykalne modyfikacje nie są rekomendowane, choć podczas wyjazdu najlepiej sprawdza się sucha karma dla dorosłego psa. Jeśli pupil normalnie jej nie dostaje, warto stopniowo podawać ją przed planowaną podróżą.
Trzeba mieć na uwadze, że nowe otoczenie może być dla pupila problematyczna. Dlatego też znajomy mu smakołyk, taki jak chociażby chętnie zjadana karma rybna dla psa, może pozytywnie oddziaływać na jego samopoczucie - sprawdź ofertę karmy rybnej dla psa.
Pożywienie dla psa na okres podróży ma być dość lekkie. Powinno również być bogate w niezbędne minerały oraz uwzględniać stan zdrowia pupila, jak i jego preferencje.

​Przewóz jedzenia dla psa
Wszelakie smakołyki, typu suszone gryzaki dla psa, trzeba przechowywać w suchym, dobrze zabezpieczonym opakowaniu. Ulubioną karmę czworonoga trzeba zabrać ze sobą na wyjazd, ponieważ na miejscu może okazać się, że w lokalnych sklepach nie jest ona sprzedawana. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się odpowiednio przystosowana torba na suchą karmę. Jeśli pies je indywidualnie dobrane jedzenie, typu karma odchudzająca dla psa, również trzeba zabrać w podróż jej stosowną ilość.
Poza spakowaniem odpowiedniej grupy pokarmów trzeba pomyśleć również o wodzie. Rekomenduje się robić postój przynajmniej co dwie godziny, by pupil mógł się spokojnie napić. Poza rodzajem grupy pokarmów istotny jest również forma jej zaserwowania. Czworonogowi trzeba zagwarantować komfort podczas spożywania posiłku zarówno w podróży, jak również w nowym miejscu.