Koncerty z udziałem chórów nadal na topie

Mimo tego, iż pojawia się coraz więcej grup muzycznych, oraz w na rynku muzycznym coraz bardziej dostrzegalne są dodatki elektroniczne, zespoły chóralne cieszą się dalej stałą sławą. Dotyczy to na równi do chórzystów wykwalifikowanych, ale też amatorskich. Kiedy więc jako zarządca konkretnego eventu pomyślałeś o współpracy z chórzystami, musisz mieć pojęcie, w jaki sposób usposobić się do jego występu.

Sporo w głównej mierze będzie zależało od tego, gdzie zaaranżowany jest występ, czy będzie to obiekt sakralny, aula w teatrze, bądź plener. Popatrz, co będzie mieć do zaoferowania dystrybutor profesjonalnego sprzętu audio oraz przeanalizuj, czy jego sprzęt jest w stanie spełnić Twoje potrzeby. Rzecz jasna, własny wybór skonsultuj też z zespołem lub z chórem szkolnym, a więc zapraszanymi na określony event. Z pewnością, istotne okażą się mikrofony do wokalu, zwłaszcza gdy scena jest sporych rozmiarów lub gdy koncert przewidziany jest na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy zaplanowany jest performance, czy jest to konkurs chórzystów, mikrofon okaże się kwestią podstawową. Kiedy w dodatku zespół chórzystów występuje z solowymi wokalistami i koncert prognozowany jest na większą liczbę widzów, konkretne nagłośnienie eventy powinno być dokładnie dopasowane do możliwości reszty osób, jakie będą pojawiały się na scenie.

Jeżeli przykładowo koncert planowany jest w kościele, dobierając nagłośnienie do kościoła (https://audioplus.pl/rozwiazania/obiekty-uzytecznosci-publicznej/koscioly-i-obiekty-sakralne/naglosnienie-do-kosciola < prawidłowe nagłośnienie do kościoła jest bardzo istotne dla jakości dźwięku) należy zwrócić uwagę na to, by nie powstał pogłos, gdyż będzie utrudniał on odbiór pieśni. Znaczące są też głośniki a także wzmacniacze, które muszą formować zgrany system pod kątem danego miejsca. Kluczowa stanie się kwestia obsługi szerszych pasm przesyłania, by uczestnicy siedzący w różnych miejscach mieli doskonały odsłuch. Kieruj akcent na mikrofony statyczne, jeśli chór kościelny jest liczny. W takiej sytuacji sprzęt taki będzie zbierał wybraną część chóru.

Kiedy zespół chóralny odbywa występ w otoczeniu, w jakim nie ma możliwości podpięcia do instalacji elektrycznej, wyszukaj nagłośnienie mobilne, by jako organizator występu w na zewnątrz mieć gwarancję, iż sprzęt da szansę na idealny przekaz śpiewu. Zdecyduj się na mikrofony bezprzewodowe, sprawdzające się w wypadku wokalistów śpiewających pojedynczo. Wyspecjalizowane nagłośnienie dla zespołów chóralnych jest przedsięwzięciem wyjątkowym, wobec czego do eventu na którym występuje takowy zespół powinieneś dokładnie się wyposażyć.